icon 30 DNI
NA ZWROT
icon 12 MIESIĘCY
GWARANCJI
icon SZYBKA
DOSTAWA
icon BEZPIECZNE
PŁATNOŚCI
Znajdź nas w social media

Szukaj opaskę – sygnał dźwiękowy

Istnieją w zasadzie trzy kluczowe czynniki, które determinują poprawne funkcjonowanie zdalnej opieki. Jest to opiekun, który monitoruje sytuację (a przynajmniej ma przy sobie telefon z aplikacją opaski dla seniora). Drugi czynnik to dbanie o to, aby bateria opaski była systematycznie uzupełniana – bez energii żadne urządzenie elektryczne nie działa, to oczywiste. Niezbędne jest także, aby osoba – po prostu – nosiła smartwach dla seniora na nadgarstku. W ostateczności – miała ją przy sobie.

Ale niektóre osoby starsze nie zawsze wyrobią sobie nawyk zakładania opaski na rękę i/lub po prostu będą ją gubić. W podeszłym wieku to rzecz całkowicie normalna – zwłaszcza, jeśli senior jest dodatkowo schorowany. Zagubiona opaska oznacza przerwanie zdalnej opieki. Na dodatek, z racji swoich rozmiarów, urządzenie może gubić się w mało widocznych miejscach – np. wetknięte przypadkowo w kanapę lub kiedy spadnie za łóżko. Każdy kto zgubił kiedyś cokolwiek wie, że czasem trzeba odrobiny wysiłku a nawet gimnastyki, aby to coś znaleźć.

sygnał dźwiękowy dla zgubionej opaski bezpieczeństwa

Gdyby tylko opaska dała jakiś sygnał, aby można było ją łatwiej namierzyć na małej przestrzeni… Otóż istnieje coś takiego! To funkcja „szukaj opaskę”, którą opiekun może uruchomić z poziomu dedykowanej dla opaski aplikacji. W momencie jej uruchomienia, opaska (o ile jest włączona i naładowana) zaczyna wydawać głośny dźwięk, który – na podstawie naszego zmysłu słuchu – pozwala nam namierzyć zagubione urządzenie. Oprócz sygnału dźwiękowego pojawiają się ponadto wibracje. Nie jest to opcja idealna, ale z pewnością wystarczająca. Jeżeli urządzenie zagubi się na małej przestrzeni, przy odrobinie skupienia od razu zlokalizujemy opaskę, która gdzieś się zapodziała, na podstawie głośnego alarmu i wibracji. W tym wypadku niemożliwe jest skorzystanie z namierzania z użyciem sieci GPS, gdyż przestrzenie, np. wewnątrz mieszkania, są zwyczajnie zbyt małe. Sieć lokalizacyjna może jednak przydać się, jeżeli opaska została zagubiona w terenie. W takim wypadku opiekun może zlokalizować opaskę (o ile jest włączona i naładowana) za pomocą jednej z sieci nawigacyjnych (GPS, LBS), aby poznać orientacyjne położenie urządzenia. Będąc już w jego bezpośrednim otoczeniu, wystarczy włączyć funkcję „szukaj opaskę” – wówczas urządzenie zacznie wydawać sygnał dźwiękowy. Tym sposobem możliwe jest odnalezienie zagubionej opaski telemetrycznej nawet w terenie!

znajdź opaskę SOS

Najczęstsze pytania dotyczące
funkcji Znajdź Opaskę dla seniora

1. Na czym polega funkcja szukania opaski?

Funkcja jest pomocna, gdy senior zapomni, gdzie odłożył opaskę. W aplikacji, opiekun wysyła prośbę do opaski o wydanie głośnych sygnałów dźwiękowych, dzięki czemu łatwiej jest zlokalizować zagubiony zegarek.

2. Czy opiekun zdalnie może szukać opaski?

Tak, wysyłając z aplikacji komendę “Znajdź opaskę”.

3. W jaki sposób funkcja pomaga zlokalizować zgubę?

Opaska bezpieczeństwa, po otrzymaniu komunikatu z aplikacji, zaczyna wydawać głośne dźwięki, a także wibrować (funkcja wibracji dostępna jest w wybranych od modelu).

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!