icon 30 DNI
NA ZWROT
icon 12 MIESIĘCY
GWARANCJI
icon SZYBKA
DOSTAWA
icon BEZPIECZNE
PŁATNOŚCI
Znajdź nas w social media

Przypomnienie o konieczności zażycia leków

W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi aktywny tryb życia. Zabiegani nie pamiętają o wielu rzeczach, które powinni zrobić. Na szczęście w parze z coraz aktywniejszym życiem idą nowe technologie. To one serwują nam wiele rozwiązań naszych codziennych problemów. Takie osoby są jednak jeszcze w komfortowej sytuacji, względem innych. Pamiętajmy o tych, którzy nie mogą prowadzić aktywnego trybu życia, a ich pamięć nie jest już w takiej kondycji, jak za młodu.

Mowa tutaj o seniorach, którzy są zmuszeni przyjmować wiele leków o określonych godzinach. Na szczęście, w tym wypadku nowe technologie także wydały osobną gałąź urządzeń i funkcji, które sprawią, że seniorzy już nigdy nie zapomną o lekach. Rozwiązaniem jest opaska dla seniora – urządzenie wielofunkcyjne, zegarek SOS dla seniora, który puszcza w niepamięć… niepamięć.

Przypomnienie o zażyciu leków w opaskach alarmowych dla seniorów

Czym jest funkcja przypomnienia o lekach w smartwatch?

Jest to jedna z opcji, która wchodzi w skład szerokiego wachlarza funkcji opasek telemetrycznych dla seniorów. Opaski te służą zdalnej opiece nad osobami starszymi i schorowanymi. Funkcja przypomnienia o lekach pozwala na ustanowienie dokładnego czasu, kiedy senior powinien zażyć leki. Opaska telemetryczna „bierze to na siebie” i z pomocą alarmu (sygnału dźwiękowego) lub nagranej wiadomości głosowej przypomina seniorowi, że nadszedł czas na wzięcie leków. Może to być wiele alarmów w ciągu dnia, w zależności, z jaką częstotliwością senior powinien przyjmować lekarstwa. Tym sposobem ani osoba starsza, ani jej najbliżsi opiekunowie nie muszą się zamartwiać i zaprzątać głowy tym, czy leki zostały w odpowiednim czasie przyjęte. Funkcja jest bardzo dużym udogodnienie zwłaszcza dla tych seniorów i osób schorowanych, dla których czas przyjęcia leku jest kluczowy, a kuracja ma charakter regularny i/lub ciągły.

Przypomnienie o zażyciu leków w zegarkach alarmowych dla seniorów

Oczywiście, opaska z przyciskiem SOS może być użytkowana nie tylko przez osoby starsze. Istnieje wiele innych przypadków chorób, którym niekoniecznie towarzyszy wiek podeszły. Dla osób z takimi przypadłościami – wymagającymi ściśle określonego w czasie, regularnego przyjmowania lekarstw – opaska medyczna może być wspaniałym udogodnieniem. Chyba wszyscy zgodzimy się, że uporczywe myślenie – nie tyle o tym, żeby pamiętać, co myślenie o tym, żeby nie zapomnieć – może być bardzo niekomfortowa. Sprawia to, że choroba coraz bardziej daje o sobie znać, a uporczywe myślenie o konieczności zażycia leków nie pozwala, nawet na chwilę, o niej zapomnieć. Na szczęście, dzięki opaskom medycznym, osoby schorowane mogą się od tego uwolnić. Chociaż na moment.

Weź pigułkę, przypomnienie głosowe w zegarku SOS

Jak ustawia się przypomnienie?

Opaski są z reguły zintegrowane z dedykowaną aplikacją, która jest jej pośrednim, zdalnym panelem sterowania. To właśnie z poziomu aplikacji jesteśmy w stanie określić czas przypomnienia, w którym to czasie włączy się sygnał dźwiękowy. Tak naprawdę, za ustanowienie przypomnień odpowiada opiekun seniora/osoby chorej. Często jest to osoba bliska lub wykwalifikowany opiekun z centrum teleopieki. Aplikacje są bardzo intuicyjne, nieskomplikowane, więc każdy powinien być zdolny poradzić sobie z ustawieniem przypomnień dla seniora. Na alarm składa się, najczęściej, sygnał dźwiękowy, który został przypisany do danej godziny. Czasem może to być też komunikat, który wyświetla się na ekranie opaski – w zależności od poziomu zaawansowania opaski telemetrycznej. Nie każda opaska posiada wyświetlacz.

Opaski medyczne posiadają też wiele innych, przydatnych a czasem nawet niezbędnych funkcji jak na przykład lokalizacja seniora gps. Warto się z nimi zapoznać w innych artykułach.

Senior zapominający o lekach - przypomnienie w opasce

Najczęstsze pytania
dotyczące opaski SOS

Jak wygląda obsługa opaski dla seniora?

Ogólnie rzecz biorąc, obsługa opaski medycznej jest tożsama z obsługą elektronicznych zegarków cyfrowych, które są teraz wypierane przez nowocześniejsze smartwatche. Niektóre opaski są pozbawione ekranu – posiadają jedynie najistotniejsze funkcje, które powinno mieć urządzenia do przeznaczenia medycznego. Inne, bardziej „gadżeciarskie” modele mają już wbudowany ekran, podobny do ekranów w telefonach dla seniorów. Interfejs bransoletki wizualnie nie różni się niczym od zegarków ostatniej generacji. Oprócz aplikacji uruchamianych z poziomu interfejsu (oraz zdalnie), do dyspozycji są dostępne przyciski funkcyjne, znajdujące się na obudowie. Jest to, przede wszystkim, przycisk SOS – sztandarowa funkcja tego typu opasek – oraz, np. przycisk, który uruchamia funkcję mierzenia tętna. Na obudowie znajduje się także port dla ładowarki, gdyż – podobnie jak każde urządzenie elektroniczne – opaska wymaga regularnego uzupełniania energii (co 2-5 dni).

Czas reakcji w przypadku podejrzanych zachowań seniora?

W przypadku pobrania i zintegrowania oprogramowania opaski medycznej z naszym smartfonem, zostaniemy powiadomieni o każdym podejrzanym ruchu podopiecznego. Nie musi to być nawet podejrzany ruch, gdyż przy odpowiedniej konfiguracji, urządzenie będzie wysyłać powiadomienia, np. w postaci raportów z bieżącej lokalizacji opaski. Reakcja opaski na nietypowe zachowanie, równoznaczne z przesłaniem powiadomienia, to kwestia paru sekund.

Jak opaska komunikuje się z seniorem?

Jeśli opaska jest wyposażona w kartę SIM, senior może skorzystać z opcji zadzwonienia do opiekuna. W przypadku niedoładowanej karty SIM senior jest zdolny jedynie odbierać połączenia przychodzące. Senior może odebrać połączenie i rozmawiać z opiekunem tak, jakby rozmawiał przez zwykły telefon.

Czas pracy opaski dla seniora?

Zależy to od konkretnego modelu opaski ratunkowej. Z reguły jest to od 2 do maksymalnie 5 dni pracy baterii. Jest to bardzo długi czas pracy baterii, może wystarczyć nawet na krótki wyjazd podopiecznego, bez konieczności ładowania, która mogłoby być dla niego problematyczna. Jeśli jednak użytkownik opaski jest objęty dużą dozą ryzyka, warto dbać o regularne uzupełnianie baterii urządzenia.

Czy można się kąpać w bransoletce medycznej?

To także zależy od konkretnego modelu opaski. Część modeli jest całkowicie wodoodporna i można w niej pływać (do określonej głębokości). Inne bransoletki są odporne, ale jedynie na zachlapania, tzn. nie są przystosowane do zanurzania, użytkowania ich w wodzie. Istnieje także wiele modeli, które w ogóle nie są ani przystosowane do używania ich w wodzie, ani odporne na zachlapania. Te warianty bransoletek należy trzymać z dala od wszelakich form wody.

Czy można zlokalizować seniora?

Tak. Praktycznie wszystkie modele zegarków dla seniora oferują funkcję nadajnika GPS, którym nie tylko zlokalizujemy seniora, ale otrzymamy również powiadomienie o jego położeniu co kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt minut (zależnie od konfiguracji jaką wybierzemy). Niektóre modele są zintegrowane z mapami Google, dzięki czemu możemy automatycznie wyznaczyć trasę od naszego położenia do punktu, w którym znajduje się podopieczny. Należy jednak zaznaczyć, że lokalizacja GPS nie jest na tyle dokładna, aby namierzyć seniora w dokładności co do metra. Tę wadę rekompensuje jednak funkcja zdalnego uruchamiania sygnału dźwiękowego, dzięki któremu będziemy mogli odnaleźć naszego podopiecznego, np. w tłumie – idąc „za dźwiękiem” wydawanym przez opaskę.

Czy można korzystać z opaski jak z telefonu dla seniora?

Tak. Jeśli doładujemy kartę SIM, która będzie znajdowała się w opasce, będzie można wykonywać z niej połączenia. Jakość dźwięku jest wystarczająca, a głośność bardzo donośna, dzięki czemu nawet osoba o słabym słuchu będzie w stanie bez problemu się z nami skomunikować. Problemem może być mały wyświetlacz. Małe ikonki mogą sprawiać kłopot osobom o słabym wzroku. Niemniej, interfejsy opasek są z reguły wykonane w względnie dużych rozmiarach – przystosowane do użytku przez seniorów.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!